Державна клініка оновленого зразка

Основне завдання Київської міської клінічної лікарні №7 — якісна, кваліфікована та своєчасна медична допомога, доступна кожному. З 2019 року в лікарні відбулися якісні зміни: створено нові структурні підрозділи, оновлено технічний стан лікарні та медичне обладнання.

Для покращення трансфузійної допомоги та вчасного забезпечення пацієнтів компонентами крові створено новий структурний підрозділ — банк крові.

У 2020 році КМКЛ №7 стала опорним закладом «першої хвилі» та розпочала лікування хворих на коронавірусну хворобу.

Ми ремонтуємо, оновлюємо та відкриваємо нові відділення

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Новим підрозділом у структурі лікарні стало відділення анестезіології та інтенсивної терапії (ВАІТ) на 12 ліжок та найсучаснішим обладнанням для анестезіології та реанімації. Було придбано:

Зараз це відділення надає допомогу пацієнтам хірургічного та травматологічного профілю в післяопераційному періоді та пацієнтам, які потребують інтенсивного лікування та реанімаційних заходів.

Клініко-діагностична лабораторія

У 2019–2021 роках оновлено також технічний стан та обладнання клініко-діагностичної лабораторії. Зокрема для вчасної діагностики коронавірусної інфекції. А також було впроваджено методики визначення:

Консультативно-діагностичне відділення

У 2020 році шляхом об’єднання відділення променевої та ультразвукової діагностики з консультативно-діагностичним відділенням створено клініко-діагностичний відділ та впроваджено нові методики:

А також було встановлено новий рентгенологічний комплекс DEDALUS MB IMX-IA (Італія) на три робочих місця з поліпшенням якості зображення, розширенням діапазону досліджень та методик та оновлено комп’ютерний томограф Brigth Speed Elit 16 (GE). В умовах пандемії коронавірусної хвороби ми впровадили методику ультразвукового дослідження легень, яке широко застосовувалося в діагностиці та для контролю лікування пацієнтів із COVID-19-асоційованими пневмоніями.

Відділення малоінвазивної хірургії та ендоскопічних досліджень

Надзвичайно велику увагу ми приділяємо розвитку хірургії, тож за останній час кардинально оновили її медичне обладнання та методики роботи.

Застосування нових методик швидкої реабілітації хворих після хірургічних втручань ERAS дало можливість зменшити ризики післяопераційних ускладнень і скоротити середню тривалість перебування пацієнтів у відділенні на 24,7%.

Наприкінці 2019 року для відділення малоінвазивної хірургії та ендоскопічних досліджень за програмою «Бюджет розвитку» було придбано надсучасне лапароскопічне устаткування компанії Аrthrex (США) — першу в Україні лапароскопічну стійку з 4К/UHD із фірмовою системою візуалізації, інсуфляції, помпою. Основна її перевага полягає в якості зображення: в 4 рази більше пікселів, унікальна пропріоцепція, понад 1 млрд кольорів і відтінків. Колірна гама з 1024 кольорів на один чип наближена до природної, дає можливість побачити раніше недосяжні структури та легше сприймається людським оком. За допомогою додаткового дисплея планшета можна повністю керувати лапароскопічною системою, вносити персональні дані, записувати на жорсткий диск 128 GB SSD, експортувати відеофайли. Вбудований Wi-Fi дає можливість робити live-відео, проводити комунікацію через чат, консультацію в режимі реального часу.

У серпні 2020 року було придбано надсучасний нейрохірургічний мікроскоп Haag-Streit HI-R 700, особливостями якого є надзвичайно рухливе налаштування, діафрагма безперервного освітлення, передній міст із мінімальними втратами світла для відеосистем, стереобаза 25 мм, подвійне ксенонове джерело світла потужністю 300 Вт, моторизований зум і фокус. Подвійна ірисова діафрагма дає змогу індивідуально регулювати глибину різкості, додаткове з’єднання XY. Двокнопковий механізм для балансування забезпечує програмний процес для більш швидкого налаштування.

Упровадження нейрохірургічних мікроскопічних втручань дає можливість надавати якісну висококваліфіковану медичну допомогу, скоротити термін перебування пацієнтів у стаціонарі, зменшити ризики післяопераційних ускладнень.

Завдяки появі нового нейрохірургічного мікроскопа, за 2020 рік було виконано нові нейрохірургічні оперативні втручання:

У 2020 році від Департаменту охорони здоров’я відділення отримало:

Все це уможливило створення і впровадження системотвірних напрямів хірургії:

Травматологічне відділення

Наша травматологічна служба стабільно працює і з високими показниками за впровадженими передовими технологіями. Лікарі ортопеди-травматологи регулярно проходять стажування в провідних європейських клініках та застосовують надобуті знання для лікування пацієнтів закладу.

У 2019 році на базі травматологічного відділення КМКЛ № 7 проведено майстер-класи з виконанням таких оперативних втручань:

Така високоспеціалізована медична допомога запобігає тимчасовій та стійкій втраті працездатності, дає людині можливість покращити якість життя, сприяє реабілітації та соціальній адаптації при травмах.

У 2021 році за рахунок власних коштів ми провели: капітальний ремонт приміщень травмпункту з переміщенням рентгенкабінету з другого на перший поверх для створення безбар’єрного середовища й капітальний ремонт операційного блоку за сучасними міжнародними стандартами.

Неврологічне відділення

Для покращення неврологічного відділення ми провели капітальний ремонт приміщення та палат інтенсивної терапії, створивши сучасний інсультний блок на 12-14 ліжок із новітнім обладнанням для надання медичної допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу.

У 2020 році у відділенні розпочато проведення тромболізису пацієнтам з ішемічним інсультом, що звернулися за умовами терапевтичного вікна, та за відсутності протипоказань. У тому ж році на базі фізіотерапевтичного відділення створено відділення реабілітації з оновленою за вимогами НСЗУ матеріально-технічною базою.

Ми навчаємо та навчаємося

Наші досягнення — не лише обладнання та ремонти, це передусім лікарі. Тож ми активно підвищуємо їхню кваліфікацію — тісно співпрацюємо з кафедрами терапії та ревматології і хірургії та проктології НУОЗУ ім. П.Л. Шупика, які надають лікувально-діагностичну, консультативну та методично-навчальну допомогу. Наша лікарня є базою для проходження заочного циклу інтернатури лікарів за спеціальностями терапія, ортопедія та травматологія, хірургія, неврологія, рентгенологія. Тобто лікарня виступає своєрідною платформою для навчання й обміну передовим досвідом.

Для обміну знаннями з фахівцями інших лікувальних закладів директор та ортопеди-травматологи лікарні у 2019 році відвідали Mazowiecki Szpital Brodnowski (Варшава, Польща). У лютому 2020 року туди ж було організовано поїздку завідувачів неврологічного і терапевтичного відділень, відділення малоінвазивної хірургії та променевої діагностики, заступника з медичної частини, головної медичної сестри для ознайомлення з роботою відповідних відділень.

На сьогодні заклад співпрацює з 15 страховими компаніями, забезпечуючи індивідуальний супровід застрахованих пацієнтів.

Київська клінічна лікарня №7 впевнено крокує до статусу одного з провідних медичних закладів столиці України з обладнаними кабінетами, кваліфікованими фахівцями та сучасними методами діагностики та лікування пацієнтів. На цьому ми не спиняємося, а продовжуємо створювати комфортні умови і забезпечувати найякісніші послуги, адже ваше здоров’я — наш пріоритет!

ЩЕРБИНА ОЛЕКСАНДР ЯКОВИЧ

Директор

КОТКІНА ІРИНА ВАСИЛІВНА

Заступник директора з медичної частини

ГОРДОВСЬКИЙ ВЛАДИСЛАВ АНДРІЙОВИЧ

Завідувач
хірургічного відділення

ЛІНЬКО ЯРОСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Завідувач
травматологічного відділення

ТИЩЕНКО МАРІЯ АНТОНІВНА

Завідувач
клініко-діагностичної лабораторії

ШЕВЧЕНКО ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА

Завідувач
реабілітаційного відділення

ШПАК СВІТЛАНА ОЛЕКСАНДРІВНА

Завідувач консультативно-діагностичного відділення

ЛИСИЦЯ
СВІТЛАНА ІВАНІВНА

Завідувач відділення профілактичних медичних оглядів

КОШАРСЬКА СВІТЛАНА СТЕПАНІВНА

Завідувач
неврологічного відділення

ДАНІШЕВСЬКА ГАЛИНА ВАСИЛІВНА

Завідувач
терапевтичного відділення

БУРЕНКО ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ

Завідувач
відділення анестезіології та інтенсивної терапії

В’ЮН ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА

Завідувач
приймального відділення

ШЕСТАК
ІРИНА ІГОРІВНА

Завідувач
кардіологічного відділення

Ліцензії та сертифікати

Провадження господарської діяльність в лікарні проводить на підставі ліцензій.

З медичної практики за спеціальністю:

організація і управління охороною здоров‘я, акушерство і гінекологія, анестезіологія, бактеріологія, гастроентерологія, дерматовенерологія, дитяча ортопедія і травматологія, ендокринологія, ендоскопія, клінічна лабораторна діагностика, клінічна біохімія, кардіологія, лікувальна фізкультура, наркологія, неврологія, нейрохірургія, ортопедія і травматологія, отоларингологія, онкохірургія, офтальмологія, психіатрія, ревматологія, рентгенологія, стоматологія, судинна хірургія, терапія, трансфузіологія, ультразвукова діагностика, урологія, фізіотерапія, фізична та реабілітаційна медицина, функціональна діагностика, хірургія.

За спеціальністю молодшого спеціаліста з медичною освітою:

лікувальна справа, лабораторна справа (клініка), лабораторна справа (гігієна), акушерська справа, сестринська справа та сестринська справа (операційна), медична статистика, рентгенологія.

Ліцензія МОЗ від 24.11.2010 р. серія АВ № 567683. Нова редакція від 13.11.2020 р. Наказом Міністерства охорони здоров‘я України № 2618 «Перелік здобувачів, за заявами яких прийнято рішення про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики». На придбання, зберігання, перевезення, використання, знищення наркотичних засобів (списку 1 таблиці ІІ та списку 1 таблиці ІІІ), психотропних речовин (списку 2 таблиці ІІ та списку 2 таблиці ІІІ), прекурсорів (списку 2 таблиці ІУ) переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Ліцензія Державної служби України з контролю за наркотиками від 19.11.2015 р. № 103.

Нова редакція 05.11.2020 р. Ліцензія на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання видана Північної державної інспекції ядерної та радіаційної безпеки Державної інспекції ядерного регулювання України від 11.09.2015 р. серія АА № 003185, № ОВ 010961. Нова редакція від 05.08.2020 серія АА № 005709, № ОВ 010961. Сертифікат визнання вимірювальних можливостей № ПТ-207/19, виданий Державним підприємством «Всеукраїнський Державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (ДП «Укрметртестстандарт») від 22.04.2019 р.