Консультація уролога

Лікар-уролог спеціалізується на хворобах сечовидільної системи та патології статевих органів  чоловіків. До компетенції фахівця входять діагностика та лікування патологій інфекційного й запального походження, метаболічні порушення (сечокам‘яна хвороба), а також дисфункції вроджених вад сечостатевих органів. Звертаючись до уролога Київської міської клінічної лікарні № 7, ви можете розраховувати на компетентний підхід і ефективне вирішення проблем.

Коли треба звернутися до уролога

Консультація уролога необхідна в разі підозри на захворювання сечовивідних і статевих органів у чоловіків та жінок. Обов’язково запишіться на прийом до лікаря, якщо спостерігаєте хоча б один із наведених симптомів:

До уролога також варто звертатися із профілактичною метою. Для чоловіків старше 40 років це обов’язково, оскільки в цьому віці значно підвищується ризик розвитку патологій передміхурової залози (у тому числі онкологічної).

Варто врахувати, що уролог — не суто чоловічій лікар. Саме до нього треба звертатися жінкам для лікування циститу, пієлонефриту, сечокам‘яної хвороби та інших захворювань, які не входять до компетенції гінеколога.

УРОЛОГ

Петренко Андрій Миколайович

Вища категорія
Cтаж роботи — 28 років

Що лікує уролог

До компетенції лікаря входять захворювання ускладнені аномаліями розвитку органів сечовидільної системи, пієлонефрит, цистит і уретрит, нетримання сечі, сечокам’яна хвороба, неспецифічний простатит, імпотенція, фімоз, баланіт, травматичні пошкодження урогенітальних органів, новоутворення (кісти, пухлини), аденома передміхурової залози та інші проблеми.

Найбільш актуальними є консультації уролога на перших етапах прояву проблеми. Більшість інфекційних та запальних хвороб швидко переходять у хронічну форму. Водночас тривалий запальний процес підвищує ризик розвитку онкологічного захворювання (через зміну структури клітин, тканинну гіперплазію). Тому важливо регулярно звертатися до лікаря із профілактичною метою чи записатися на консультацію ще за перших проявів і симптомів.

Чоловічій уролог (андролог) спеціалізується на діагностиці й лікуванні захворювань репродуктивної системи. Це:

Уролог загальної практики діагностує та лікує хвороби, що передаються статевим шляхом, а також запальні патології в органах статевої та сечовидільної систем. Це:

Етапи лікування урологічних захворювань

Консультація уролога

На першому прийомі лікар проведе збір анамнезу (вивчить історію хвороби, розпитає про скарги, попередні захворювання). Якщо у вас є результати діагностичних досліджень — варто взяти їх із собою. Провівши огляд пацієнта, уролог у більшості випадків призначає додаткове обстеження. Це потрібно для уточнення попереднього діагнозу.

Додаткові дослідження

Залежно від випадку, лікар направляє пацієнта на:

Складання схеми лікування

Проаналізувавши результати діагностики, уролог ставить діагноз та призначає необхідне лікування: консервативну терапію чи хірургічне втручання. Зазвичай лікування комплексне, базується на індивідуальних показниках пацієнта. Після успішного вирішення проблеми лікар дає рекомендації профілактичного характеру, щоб пацієнт міг уникнути повторних проблем.

Доступні маніпуляції

Уролог у Києві на базі консультаційного відділення міської клінічної лікарні № 7 проводить такі види діагностичного та лікувального втручання:

Звертайтеся до уролога клініки для отримання консультації, лікування хвороб, проведення малоінвазивних операцій на органах статевої системи. Ми створили всі умови для ефективного вирішення проблем. Не варто соромитися: раннє звертання до лікаря позбавляє серйозних наслідків.

Заповніть цю форму,
і ми обов'язково зв'яжемося