Консультація ревматолога

Ревматологія — розділ медицини, який вивчає патології сполучної тканини та суглобів, м’язів, кісток. Ревматолог Київської міської клінічної лікарні №7 діагностує, лікує та займається профілактикою цих захворювань, зокрема остеоартриту, ревматоїдного артриту, подагричного артриту, анкілозивного спондиліту (хвороба Бехтерєва), остеопорозу, системних захворювань сполучної тканини.

Коли варто звернутися до ревматолога

Запальні процеси у суглобах — досить поширене явище в сучасному суспільстві. Через це багато людей не поспішає звертатися до лікаря, а намагається розв’язати проблему, шукаючи порад в інтернеті чи деінде. Але неправильне лікування в кращому разі принесе лише тимчасове полегшення. Тільки консультація ревматолога, професійне обстеження та комплексне лікування дадуть змогу зупинити чи повністю здолати патологічний процес.

Варто без зволікань звернутися до лікаря, якщо у вас:

Які захворювання лікує ревматолог

Лікар-ревматолог у Києві займається діагностикою та лікуванням близько двохсот захворювань. Найпоширеніші серед них:

Орлова Олена Олегівна

Вища категорія
Cтаж роботи — 30 років

Захворювання можуть проявитися у будь-якої людини. Особливо уважними треба бути пацієнтам, що входять до групи ризику. Це:

Додатково впливають: зайва вага, значні фізичні навантаження, травми в анамнезі, гіподинамія, похилий вік. Пацієнтам із групи ризику треба максимально уважно слідкувати за своїм станом. Для них важлива регулярна профілактична консультація лікаря-ревматолога, який зможе вчасно помітити небезпечні прояви.

Перший візит до ревматолога: як це відбувається

На першому прийомі лікар бесідує з пацієнтом і проводить огляд. Які питання можуть цікавити ревматолога:

Йдучи на перший прийом ревматолога, треба бути готовим до повного огляду. Зазвичай лікар просить згинати та розгинати суглоби, щоб провести візуальний аналіз і порівняння. Якщо виконати певні рухи буде складно чи неможливо через біль, варто про це сказати.

Діагностичні методи

У своїй практиці ревматолог використовує такі перевірені методи діагностики:

Лікар може взяти матеріал на дослідження ще на першій консультації чи направити пацієнта в лабораторію ба на рентгендіагностику. Додаткові методи діагностики (МРТ, СКТ, остеоденситометрия, ехограма) дають більше інформації для точного визначення причин патології.

Лікування

Після встановлення діагнозу ревматолог призначає медикаментозне лікування. Воно залежить від діагнозу та загального стану пацієнта. Наприклад, якщо біль у суглобі сильно виражений, лікар призначить блокаду для збереження рухової активності людини.

Крім медикаментозного лікування, важливі й додаткові процедури: масаж, рефлексотерапія та інші. Після проходження індивідуального курсу лікування слід знову записатися до ревматолога для аналізу ефективності терапії.

Профілактичні рекомендації

Ревматологи радять пацієнтам із ревматичними захворюваннями дотримуватися правильного харчування:

Ще спеціалісти радять остерігатися травм, обмежувати фізичні навантаження, контролювати масу тіла, більше рухатись і гуляти. Конкретні рекомендації надасть лікар, спираючись на індивідуальні показники пацієнта.

Сучасна ревматологія у Києві — це якісна діагностика та ефективні методи лікування, які застосовує лікар Київської міської клінічної лікарні №7. Звертайтеся з електронним направленням від вашого терапевта чи безпосередньо.

Заповніть цю форму,
і ми обов'язково зв'яжемося